Prečo piť čaj každý deň?

Každý čaj je iný a má aj iné účinky. Vo všeobecnosti však platí, že čaje podporujú náš metabolizmus a práve preto sú tak odporúčané pri chudnutí alebo držaní si optimálnej línie. Vyplavujú z tela škodlivé látky, čím majú veľkú zdraviu prospešnú účinnosť.

čajík

  • Zelený čaj
    Zelené čaje sú asi najznámejšie spomedzi všetkých možných čajov. Nie je to len tak, má to svoje dôvody a to hlavne ten, že obsahujú najviac antioxidantov. Sú teda výborné pri chudnutí a majú najpozitívnejší vplyv na náš organizmus aj na našu imunitu. Zelené čaje sa tiež osvedčili v boji proti únave, aj proti starnutiu pokožky. Zelené čaje sú tiež výbornou a oveľa zdravšou náhradou kávy. Obsahujú dokonca oveľa viac kofeínu ako káva a práve preto sa po ňom budete cítiť dokonca ešte energickejšie, ako po obyčajnej šálke kávy.

  •  Čierny čaj

Je síce menej populárny, to mu však neodoberá na účinnosti. Čierny čaj má veľmi podobné účinky ako zelený čaj. Znižuje riziko cievnych ochorení a taktiež znižuje výskyt rakoviny v tele. Napomáha k lepšej sústredenosti a teda pri pití čierneho čaju určite nezaspíte. Taktiež však myslite preto na to, že čierny čaj podobne ako kávu nie je dobré piť v neskorých hodinách, aby ste zaspali. Je tiež výborným prvým pomocník pri nachladnutí či chrípke, to však neznamená, že ho treba piť len vtedy keď ochoriete, môžete ho piť aj preventívne napríklad v chladnom období, aby sa ste ochoreniu vyhli. Čierny čaj totiž posilňuje imunitu.

čaj

  •  Bylinné čaje

Pri všetkých čajoch platí dôležité pravidlo a to: dbajte na ich kvalitu. Prirodzene, ich kvalitu najjednoduchšie možno zistiť veľkosťou čísla na ich cenovke. Najlepšie čaje, v ktorých určite viete, čo obsahujú sú tie, ktoré si doma sami vysušíte. Môžete teda pestovať bylinky, ktoré koncom leta vysušíte a uložíte do škatule, aby na ne nesadal prach. Viete teda, čo pijete a môžete sa k ním kedykoľvek počas roku vrátiť. Bylinné čaje majú vysoké liečivé účinky a ich  voňavú chuť a aromatickú vôňu si zamilujete. Aj napriek tomu, že ich pitie je typickejšie pre zimné mesiace, nemusíte tomuto pravidlu podľahnúť a v lete si môžete pripraviť napríklad ľadový mätový čaj. 

About the author